100 lat NIEPODLEGŁEJ
Dodane przez Tomek C dnia 06/12/2018
W piątek 9 listopada 2018r. ulicami Ozimka przeszedł MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. O godzinie 9:30 spod budynku ZS w Ozimku wyruszyli uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół w Ozimku, Szkoły Podstawowej nr 3, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej w Antoniowie.
Marsz otwierał Burmistrz Ozimka Jan Labus, Dyrektor Zespołu Szkół w Ozimku pan Dariusz Bigas oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 pan Dariusz Górniaszek. Uczestnicy marszu złożyli kwiaty pod Pomnikiem na Placu Europejskim i Pomnikiem Martyrologii obok Domu Kultury w Ozimku.
Po marszu w sali widowiskowej ozimskiego Domu Kultury odbył się uroczysty apel „100 lat Niepodległej”. Punktualnie godzinie 11:11 uczniowie wspólnie z nauczycielami, dyrekcją i zaproszonymi gośćmi odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. Był to nasz ozimski akcent w ogólnopolskiej akcji ogłoszonej prze MEN pod tytułem „Rekord dla Niepodległej” . Świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zakończyliśmy przedstawieniem historycznym przygotowanym przez uczniów naszego zespołu pod opieką pani Katarzyny Cichockiej.
Galeria Foto - Marsz Niepodległości
Galeria Foto - przedstawienie historyczne 100-lat Niepodległej
Galeria Foto - uroczystości 11 listopada 2018
YouTube - Rekord dla Niepodległej
YouTube - Przedstawienie - 100 lat Niepodległej
Foto TeCe